Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Dny Charity v Moravské Třebové.

Dny Charity v Moravské Třebové.Datum konání:
22.9.2019
Datum ukončení:
25.9.2019

Dny Charity, září 2019.jpg

Časový harmonogram:

 1. 9. – 25. 9. 14:00 – 16:00
  Výstava Cirkus Paciento (Františkánskýklášter - kaplesv. Petra,  Svitavská 6/5, Moravská Třebová) 
  Výstava fotografií přiblíží činnost Cirkusu Paciento jakožto motivačního a aktivizačního programu pro pacienty psychiatrických léčeben případně psychiatrických oddělení nemocnic. Projekt pořádá společnosti Ledovec a Zdravotní klaun.
 2. 9. 16:30 – 19:00
  Bylo jednou jedno město bláznů (kinosál, muzeum Moravská Třebová)
  Promítání dvoudílného životopisného filmu italské televize z roku 2010 věnovaného Francu Basagliovi. Prostřednictvím příběhů několika pacientů i členů personálu plasticky a hluboce popisuje deinstitucionalizační změny, které proběhly v psychiatrických léčebnách v Gorizii a v Terstu v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.
 3. 9. 16:30

Beseda „O duševním zdraví NA ROVINU“ (Laskavárna, Svitavská 6/5, Moravská Třebová) 
Beseda pro veřejnost na téma „O duševním zdraví NA ROVINU“, která bude vedena Mgr. et Mgr. Martinem Fojtíčkem, regionálním konzultantem reformy psychiatrie pro Plzeňský kraj.
Kolik lidí v ČR má vlastní zkušenost s duševním onemocněním? Proč se za duševní onemocnění tak často stydíme? Jak se pozná, že už jsem se zbláznil? Jak se reformou psychiatrie změní systém péče o duševní zdraví? To všechno jsou otázky, na které dostanete odpověď.


 1. 9. 9:00 – 13:00
  Den otevřených dveří (Charita Moravská Třebová, Svitavská 44)
  Srdečně Vás zveme k nám na Charitu, kde Vám rádi přiblížíme naši práci i prostředí, ve kterém poskytujeme služby klientům. Přijďte s námi osobně oslavit Den charity! Máme pro vás připravené různé soutěže, mnoho zábavy, dětské tvořivé dílny, skákací hrad a skvělé občerstvení! 
 2. 9. 14:00 – 18:00
  Zahradní slavnost (Charita Moravská Třebová, Svitavská 44)
  V rámci oslav Dne Charity v Moravské Třebové Vás zveme na Zahradní slavnost. Program: Mažoretky Střípky, Mažoretky Poupata, hudební skupina Domino. Během akce bude možné zakoupit si výrobky ze sociálně terapeutických dílen a podpořit tak činnost Charity Moravská Třebová. Zdarma se bude podávat gulášová polévka s chlebem. Těšíme se na Vás, srdečně zváni jsou úplně všichni.

  25. 9. 18:00
  Mše svatá za Charitu Moravská Třebová (Kostel ve Františkánském klášteře, Moravská Třebová, Svitavská 6/5)
  Děkovná mše sv. za Charitu, její zaměstnance, uživatele služeb, za dárce a podporovatele charitního díla.
 3. 9. 17:00
  Přednáška o Keni (Koncertní sál ZUŠ Moravská Třebová, Zámecké náměstí 1)

  Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění o Keni. Přednáší Michaela Přibylová a Václav Kolouch, studenti CARITAS – Vyšší odborné školy sociální Olomouc.

Na všechny akce je vstup ZDARMA.

Děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi.