Úvod > Obec > Aktuality > Informace o konání příměstského tábora Veselá věda

Informace o konání příměstského tábora Veselá věda

Naše tábory jsou určeny pro malé badatele předškolního věku a 1. stupně ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky.

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos nás čeká dobrodružná cesta plná pokusů a informací. Prozkoumáme, jak funguje lidské tělo, co se dá zkoumat v kuchyni a budeme se věnovat i neživé přírodě. A na konci, kdo ví, třeba dostaneme i největší odměnu vědce, Nobelovku!

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin.

Kde:  Latinská škola, Kostelní náměstí 25/1, Moravská Třebová

Kdy: 20.-24.7.2020

Kde: ZŠ Jevíčko, U Zámečku 784, Jevíčko

Kdy: 13.-17.7.2020

Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00. Je zajištěn teplý oběd, svačina a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.

Cena tábora 1950,- / týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny, poté cena

jednoho dne je  490 Kč.