Úvod > Obec > Aktuality > Obec Křenov - čipování nádob (popelnic) na směsný komunální odpad - systém ArcoSMART

18.3.2022

Informace společnosti Suez: V pátek, tj. 18.3.2022 (v den svozu) provedeme ve vaší obci instalaci čipů (RFID kódů) na nádoby (popelnice) na směsný komunální odpad.

Prosím o informování občanů, aby v pátek 18.3.2022 v den svozu směsného kom. odpadu, popelnice nechali po celý den (od rána až do pozdních odpoledních hodin) vystavené na svozovém místě a neuklízeli je domů.

Prosíme o vystavení všech popelnic, které jsou určeny ke svozu směsného komunálního odpadu, i když zrovna bude popelnice prázdná.

Čipy na popelnice budou instalovat pracovníci SUEZ. Čipování popelnic neprovádí svozová osádka!

Na plastovou nádobu (popelnici) se instaluje RFID čip ve vzhledu etikety (instalace prováděna lepením) a na plechovou nádobu (popelnici) se instaluje RFID čip ve vzhledu pouzdra (instalace prováděna nýtkováním) - viz foto v příloze.

Čip z plastové popelnice je nepřenosný, tzn., že v případě pořízení nové plastové popelnice, musí být tato popelnice znovu osazena čipem. Informace o pořízení nové popelnice, prosím předat na OÚ.

V případě, že má občan plechovou nádobu, tak pokud čip z nádoby šetrně bez porušení čipu odstraní, tak lze čip opětovně použít i na další plechovou nádobu.

Pokud nebude mít popelnice čip, nebude firmou SUEZ svážena.