Úvod > Obec > Aktuality > publikace Zmizelé Hřebečsko - Jiří Šmeral

publikace Zmizelé Hřebečsko - Jiří Šmeral

ZMIZELÉ HŘEBEČSKO

Na konci října letošního roku vychází publikace Zmizelé Hřebečsko, která prostřednictvím 300 historických fotografií na 300 stranách mapuje architektonické a stavební proměny 50 venkovských obcí Moravskotřebovska a Svitavska od konce 19. století do roku 1950. Dobové fotografie doprovází text o historii a významných památkách od nejstarších dob do současnosti, každá z obcí je představena pěti až deseti fotografiemi a dvěma stranami textu. Obrazové části publikace předchází úvodní text o historii Hřebečska, zaniklého německého etnografického a jazykového ostrova na pomezí Čech a Moravy.

Publikace nebude ve volném prodeji, výše nákladu se odvine od zájmu předplatitelů, kteří si ji objednají. Pokud chcete mít publikaci ve své knihovně nebo ji darovat svých blízkým, napište na mail jsmeral@gmail.com nebo prostřednictvím facebookové stránky https://www.facebook.com/zmizelamoravskatrebova (přes messenger). Na stránce můžete sledovat aktuální informace o projektu.

Obce zařazené v publikaci:

Banín, Bělá nad Svitavou, Boršov, Borušov, Brněnec, Březová nad Svitavou, Březina, Čistá, Čtyřicet Lánů, Dětřichov u Moravské Třebové, Dětřichov, Dlouhá, Dlouhá Loučka, Dolní Rudná, Finkenstein, Gruna, Horní Hynčina, Horní Rudná, Hradec nad Svitavou, Hřebeč, Chmelík, Chornice, Chrastová Lhota, Janov, Janůvky, Javorník, Jedlová, Kamenná Horka, Karle, Karlín, Koclířov, Koruna, Křenov, Kunčina, Květná, Lačnov, Lázy, Limberk, Linhartice, Ludvíkov, Malíkov, Městečko Trnávka, Mikuleč, Mladějov na Moravě, Modřec, Moravská Chrastová, Muzlov, Nová Ves, Opatov, Opatovec, Pacov, Petrušov, Pohledy, Prklišov, Přední Arnoštov, Radiměř, Radišov, Radkov, Rozstání, Rychnov na Moravě, Sklené, Slatina, Stašov, Sušice, Svojanov, Šnekov, Třebařov, Udánky, Útěchov, Vendolí, Víska u Jevíčka, Zadní Arnoštov, Želivsko, Žipotín.

Zmizelé_Hřebečsko_obálka2.jpg