Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Sběr nebezpečného odpadu 20. 4. 2021

Sběr nebezpečného odpadu 20. 4. 2021Datum konání:
20.4.2021

S B Ě R      N E B E Z P E Č N É H O      O D P A D U

Termín : úterý 20.4.2021 od 16:00 - 16:30 hod. před obecním úřadem u dětského hřiště

 

Co patří do nebezpečného odpadu

Nevyužitelné oleje, barvy, nádoby, láhve, plechovky a jiné obaly se zbytky, nebo znečištěné od motorových a jiných ropných olejů, maziv, barev, laků, lepidel, brzdových kapalin, tlakové nádoby obsahující nebezpečnou výplňovou hmotu, nádobky od sprejů, lepidel a tmelů nebo výplňových hmot, znečištěné štětce a rukavice, nepoužitelná léčiva, zářivky, akumulátory, jakékoliv el. baterie, monočlánky, dále absorbční činidla, filtrační materiály, znečištění čistící tkaniny a textilie, oděvy znečištěné nebezpečnými látkami, agrochemické odpady, jedy, pesticidy, fotochemikálie, kyseliny, rozpouštědla, ředidla, věci co obsahují azbest nebo sádru, asfaltové odpady, azbestové krytiny.

Jen ještě upozorňuji, že všechny odpady obsahující azbest musí být zabaleny buď v igelitových pytlích, nebo v jiném pevnějším přebalu kvůli možné nebezpečné sprašnosti. Volně ložený azbest je zakázáno jakkoliv přepravovat. Do nebezpečných odpadů patří i vybourané okenní rámy. Sklo se dá dát do nádob, nebo kontejnerů na sklo.

Svoz pneumatik

Pneumatiky bez ráfků kol z automobilů, motocyklů, traktorů, kultivátorů, povozů nebo jiných kolových zařízení. Pneumatiky musí být odevzdávány zásadně bez ráfků.