Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Vyjádření starosty obce Křenov k petici ze dne 27.6.2022

Vyjádření starosty obce Křenov k petici ze dne 27.6.2022Vyjádření starosty obce Křenov k petici ze dne 27.6.2022

Nejdříve chci upozornit že naprosto nezpochybňuji právo kohokoli petici vytvářet, iniciovat ani nic podobného. Chtěl bych se ale ohradit ke způsobu který byl zvolen v tomto případě a hlavně k tomu jakým způsobem byli občané oslovováni při podpisech této petice a vyvrátit nepravdy, které jim byly při podpisu této petice podsouvány a především to, že v žádném případě neproběhlo intenzivní jednání ohledně výstavby chodníků v obci s iniciátory petice ani s nikým jiným ani nebyly předložené jakékoli návrhy k řešení této situace.

O chodnících se zde mluví již dlouho a vzhledem k situaci pozemkové v obci je tato věc velmi problematická. Kdyby se mnou iniciátorky tak intenzivně mluvily a jednaly, dávno by již věděly že jednání o bezpečném provozu chodců a vozidel v obci je již v současnosti řešeno. Přibližně před sedmi lety se řešil projekt stavby silnice směr Arnoštov a křižovatky součástí kterého byl i kruhový objezd obci který však díky nešťastnému řešení ohledně pozemku nemohl být realizován a byl z projektu vyškrtnut. Jelikož je i pro mě situace s dopravou v obci jedna z prioritních věcí, neustále jsem přemýšlel o vhodném řešení. Proto jsem vstoupil již poněkolikáté do jednání ohledně této situace. Dne 9.3.2022, tedy před cca čtyřmi měsíci byl v Křenově projektant z firmy ,,Atelier malých kruhových křižovatek“ s kterým jsem projednával můj návrh na řešení celé situace, to znamená kruhového objezdu a vyřešení pohybu chodců v obci včetně minimálně dvou přechodů pro chodce a především ohledně přecházení dětí ze školy k autobusu. S projektantem jsme si celou vizi poměrně přesně ujasnili. Viz příloha ,,Zápis z místního šetření Křenov – křižovatka II/366 x II/368“

Celé toto v současné době se řeší na papíře kde by to mělo být dořešeno do konce roku.

Toto všechno by iniciátorky petice určitě věděly kdyby se mnou intenzivně jednaly jak tvrdily občanům. Zároveň na obec nebyla podaná ani žádná žádost ani toto nebylo nikdy v poslední době projednáváno na veřejném zasedání zastupitelstva.

Ještě jednou zdůrazňuji že proti petici samotné nemám naprosto žádné výhrady. Naopak jsem jí hned přeposlal projektantovi, který situaci v obci řeší, aby tuto petici přidal k projektu, kde se budou hledat peníze na jeho realizaci, vadí mi pouze způsob prezentace občanům kterým bylo z mně neznámých důvodů předloženo několik nepravd jak mi posléze občané sdělili.

Mimochodem se snažím tento problém řešit celou dobu ,,drobnostmi“ jako chodník okolo školy včetně osvětlení – ze směru Janůvky se lze vyhnout problematickému místu zatáček pod bytovkou č.25, schody okolo Böhma, chodníček a schody k školní jídelně (kuchyni), ke zlepšení průchodu od školy na zastávku posunutí kontejnerového stání před úřadem směrem od silnice, pro zlepšení situace ohledně pohybu aut okolo školy vyřešení parkování před školou, zámková dlažba na návsi, připravuji uličku od hřiště na náves přes bývalý ,,smeťák“.

 

Na petici bude samozřejmě řádně dle zákona odpovězeno a bude řešena na nejbližším veřejném zasedání zastupitelstva Obce Křenov.

 

 

S pozdravem starosta Obce Křenov Václav Dvořák

 

91dd00417e3afb010852d7332f441ee4-0.jpg

91dd00417e3afb010852d7332f441ee4-1.jpg

Petice Zvýšení bezpečnosti pro chodce-výstavba chodníků v obci Křenov-page-001.jpg